Ochraniacze i kalosze

( ilość produktów: 308 )

Jeśli kochasz konie tak jak my, stale dbasz o dobrostan zwierzęcia, zapewniając mu to, czego potrzebuje. Kwestia bezpieczeństwa i ochrony przed urazami nie może być zatem przemilczana. Różne formy aktywności stwarzają konkretne zagrożenia, którym łatwo zapobiec stosując profesjonalne ochraniacze kontaktowe dla konia. Tego typu zabezpieczenia charakteryzują się wysokim stopniem ochrony, niezwykłą miękkością i doskonałą wentylacją. Wbrew powszechnej opinii ochraniacze z futerkiem nie mają zabezpieczać przed zimnem, co ograniczałoby ich użycie jedynie do okresu zimowego. Ochraniacze Kentucky to topowy produkt, zapewniający najlepszą ochronę nóg konia przed urazami, niezależnie od tego, czy chodzi o wypad w teren, trening, zawody, czy pobyt w stajni.

Jeżeli zależy Ci na zdrowiu Twojego zwierzęcia oraz na udanej współpracy, kup ochraniacze jeździeckie jeszcze dziś! Twój koń okaże Ci wdzięczność.

Ochraniacze dla konia - po co?

Aby znaleźć odpowiedź na to pytanie, warto przyjrzeć się sposobowi poruszania się konia. Zdarza się, że tylne nogi przekraczają linię kończyn przednich. W takiej sytuacji może dojść do urazów, skaleczeń oraz np. samodzielnego "zdjęcia podkowy" przez konia. Zwierzę, może nabawić się niebezpiecznych kontuzji zarówno w czasie treningu, jak i podczas zabawy na padoku. Ochraniacze na konia Kentucky zabezpieczają newralgiczne obszary ciała wierzchowca (m.in. koronkę i piętkę), są łatwe do założenia (ochraniacze na kołki lub rzepy) oraz wyściełane miękkim materiałem, zapewniającym wygodę i bezpieczeństwo (ochraniacze z futerkiem, dzianiną, pianką EVA).

Ochraniacze dla koni - rodzaje

  • Ochraniacze skokowe - anatomiczne ukształtowanie i rozciągliwe materiały dają koniowi maksymalną swobodę ruchów.
  • Ochraniacze ujeżdżeniowe/spacerowe - wykonane z wodoodpornej, syntetycznej skóry, owczego futra oraz pianki EVA, są idealne na spacery, w teren bądź do lonżowania.
  • Ochraniacze crossowe (krosowe) - niezwykle mocne, zapewniają najwyższy stopień ochrony konia podczas crossu.
  • Ochraniacze transportowe - elastyczne z grubą warstwą miękkiej wyściółki. Łatwo je założyć i nie krępują ruchów zwierzęcia.
  • Ochraniacze stajenne - pełnią funkcję ochronną i odciążają nogę konia podczas pobytu w stajni.
  • Ochraniacze magnetyczne/terapeutyczne - pole magnetyczne zmniejsza obrzęki i stany zapalne oraz stymuluje krążenie krwi.
  • Ochraniacze chłodzące - stosuje się je w celu schłodzenia nóg konia (oraz zmniejszenia obrzęku) po treningu.
  • Ochraniacze na pęcinę - zapobiegają częstym w tym miejscu otarciom, zachowując elastyczność. Komplet takich ochraniaczy kupisz u nas bardzo tanio.
  • Kalosze dla konia - kaloszki gumowe bądź neoprenowe zapobiegają urazom i otarciom.

Kentucky - ochraniacze konne - sklep internetowy

W naszym sklepie znajdziesz niebieskie, różowe, czarne i białe ochraniacze dla konia. Są też modele dostępne w innych, mniej tradycyjnych barwach. Rozmiary ochraniaczy dla koni są tak dobrane, by pasowały na każde zwierzę, dzięki czemu z łatwością dopasujesz dany produkt do swojego wierzchowca. Jesteśmy grupą pasjonatów, z wielkim zapałem podchodzących do naszej pracy. Jeśli masz jakieś pytania dotyczące koni lub ochraniaczy Kentucky, powiedz nam o tym. Jesteśmy tu dla Ciebie.

pixel