Regulamin sklepu Loft Horse& RiderI. Informacje ogólne

Sklep internetowy LOFT H&R jest prowadzony przez firmę:
 
LOFT H&R Sp.z.o.o.
Gliwicka 273-275 lokal bb
Katowice 40-862

NIP: 6452564365

Numer rachunku:
ING: 62105012301000009080826630

Informacje umieszczone na stronie sklepu nie stanowią oferty w rozumieniu kodeksu cywilnego.
Firma jest płatnikiem Vat oraz jest zarejestrowana w VIES.
Sklep prowadzi sprzedaż sprzętu oraz artykułów dla jeździectwa za pośrednictwem internetu.
Wszystkie oferowane produkty są nowe oraz wolne od wad fabrycznych, a ich wprowadzenie na rynek odbyło się zgodnie z obowiązującymi przepisami. Złożenie zamówienia poprzez formularz jest równoznaczne z akceptacją postanowień regulaminu oraz wyrażeniem zgody na przetwarzanie danych z zastrzeżeniem, że odbywa się ono wyłącznie do celów związanych z realizacją zamówienia. Złożenie zamówienia jest równoznaczne z oświadczeniem woli w rozumieniu Kodeksu Cywilnego i stanowi umowę kupna-sprzedaży.


II. Zasady zamawiania i realizacji zamówień

1. Zamówienia należy składać za pośrednictwem formularza na stronie www.loft-hr.pl. Zamówienia opłacone za pośrednictwem Przelewy24 lub z dowodem wpłaty złożone do godziny 12:00 są wysyłane tego samego dnia, pozostałe następnego dnia roboczego. W przypadku niedostępności towaru czas oczekiwania jest podany na stronie produktu. Zamówienia złożone w dni powszednie po godz. 15.00, w soboty, niedziele i święta, rozpatrywane są kolejnego dnia roboczego.

2. Po złożeniu zamówienia następuje przesłanie do Klienta drogą elektroniczną informację, o potwierdzeniu przyjęcia zamówienia. W razie braku otrzymania takiej informacji należy skontaktować się z obsługą sklepu drogą mailową lub telefoniczną.

3. Płatności za zamówione produkty można dokonać za pobraniem przy odbiorze towaru, w systemie Przelewy 24, przelewem na konto bankowe.

4. Realizacja zamówienia rozpoczyna się:

• przy płatności przy odbiorze– w chwili otrzymania przez Sprzedawcę zamówienia;

• przy płatności przelewem – w chwili wpłynięcia należności na rachunek bankowy sklepu;

• przy płatności poprzez serwis Przelewy 24 – w chwili otrzymania przez obsługę sklepu potwierdzenia dokonanej płatności;

5. Realizujemy wysyłkę poza granicę Polski. W takim przypadku wycena kosztów przesyłki odbywa się indywidualnie, a akceptowaną formą płatności są przelewy bankowe.

6. W sytuacji, kiedy część pruduktów jest niedostępna klient podejmuje decyzję o sposobie realizacji zamówienia, tj. wysyłka bez brakujących produktów, wydłużenie czasu oczekiwania lub anulowanie części/całości zamówienia. W przypadku decyzji o wysyłce bez brakujących produktów bez anulowania pozostałej części zamówienia opłatę za przesyłkę ponosi Sprzedający. W przypadku rezygnacji z zamówienia, całego lub części przedpłata jest zwracana natychmiast na konto Kupującego.

7. Zamówienie zostaje anulowane po upływie 7 dni liczonych od daty wpłynięcia w przypadku braku wpłaty. Kupujący zostaje poinformowany o fakcie drogą elektroniczną.

8. Sprzedaż na specjalnych warunkach, tj. promocje, wyprzedaże, akcje rabatowe jest realizowana wyłącznie do wartości stanów magazynowych według kolejności zamówień. Sklep zastrzega sobie wymianę produktów zakupionych z działu wyprzedaż na inne o podobnej wartości (dopuszczalna różnica 30 % wartości) jeżeli produkty zostały sprzedane, a stany magazynowe nie zdążyły zostać zaktualizowane. Wynika to z dużego zainteresowania takimi produktami, w związku z czym pracownicy nie są w stanie zawsze na bieżąco aktualizować oferty. Jeżeli kupujący nie jest zainteresowany wymianą produktu może z niego zrezygnować lub odesłać do sklepu na koszt Sprzedającego.

9. Wszystkie ceny podane na stronie internetowej www.loft-hr.pll są cenami brutto, zawierają podatek VAT. Do zamówienia dołączany jest paragon fiskalny. Faktura VAT wystawiana jest na życzenie klienta.

10. Mimo regularnego sprawdzania stanów magazynowych dostawców, sklep nie ma wpływu na proces produkcyjny towaru. Aby mieć pewność, że dany produkt jest nadal dostępny na rynku prosimy o kontakt mailowy lub telefoniczny. Sklep nie ponosi odpowiedzialności za braki magazynowe producenta. W przypadku zamówień poza lokalem przedsiębiorstwa (zamówień przez internet), informacja o dostawie na stronie internetowej sklepu określona na czas oczekiwania w dniach oznacza , że sklep nie posiada na swoim stanie magazynowym danego produktu i zamawia go bezpośrednio od producenta. Umowa dochodzi do skutku tylko wówczas, gdy zamówienie produktu od producenta jest możliwe. W przypadku braku takiej możliwości konsument zostanie o tym fakcie poinformowany przez sklep mailowo lub telefonicznie, a zamówienie w tej części zostanie anulowane przez sklep, co stanowi umowne odstąpienie od zawartej umowy. (Umowne prawo odstąpienia od umowy)


III. Wysyłka i odbiór zamówień

1. Wysyłka towarów odbywa się za pośrednictwem poczty polskiej oraz firmy kurierskiej DHL. Prosimy o sprawdzanie zawartości i stanu przesyłki i w razie wątpliwości nie podejmować przesyłki i skontaktować się z obsługą sklepu.

2. Koszty wysyłki podane są w cenniku. Sprzedający pokrywa przesyłkę w przypadku: wymiana rozmiaru towaru, w przypadku gdy klient korzystał z porady w zakresie jego doboru oraz w przypadku składania zamówień w trakcie trwania akcji promocyjnych obejmujących koszty przesyłki. 

3. W dniu wysyłki zamówienia Klient jest informowany o tym fakcie e-mailowo.


IV. Reklamacje, zwroty i wymiany.

1. Zgodnie z Ustawą z 25 grudnia 2014 roku  Konsument, może odstąpić od umowy i zrezygnować z towaru bez podania przyczyny, w ciągu 14 dni od daty odebrania przesyłki.

2. W razie odstąpienia od umowy, umowa jest uważana za niezawartą, a Konsument jest zwolniony z wszelkich zobowiązań. To, co strony świadczyły, ulega zwrotowi w stanie niezmienionym, chyba że zmiana była konieczna w granicach zwykłego zarządu. Wraz z odsyłanym towarem, Klient jest zobowiązany zwrócić wszelkie produkty, które otrzymał gratisowo, oraz kupon/potwierdzenie zakupu. Zwrot towaru powinien nastąpić niezwłocznie, nie później niż w terminie czternastu dni kalendarzowych.

3. W przypadku zwrotu towar musi być nowy, nie używany z kompletem metek, a przesyłka nadana wraz z paragonem. Wartość zwróconego towaru zgodnie z kwotą na paragonie zostanie zwrócona na konto Kupującego do 7 dni. Kwota za wysyłkętowaru nie jest zwracana. 

4. Sklep loft-hr.pl, zgodnie z Kodeksem Cywilnym (art. 556- 576, Dz.U. 18 maja 1964 Nr 16 poz. 93 z późniejszymi zmianami), i Ustawy z dnia 27-07-2002 r o szczególnych warunkach sprzedaży konsumenckiej oraz o zmianie Kodeksu cywilnego (Dziennik Ustaw z dnia 5 września 2002 r. Nr 141 poz. 1176 ), rozpatruje reklamacje w terminie do 2 lat od daty zakupu artykułu.

5. Sklep ponosi odpowiedzialność z tytułu niezgodności towaru z umową, gdy sprzedana przez niego rzecz jest dotknięta wadą (wada – zmniejszająca wartość rzeczy, użyteczność rzeczy, gdy rzecz nie ma właściwości, o których było napisane w serwisie sklepu yard-equites.pl, gdy rzecz wydano w stanie niezupełnym, niekompletnym), a w chwili zawarcia umowy Kupujący o niej nie wiedział. Warunkiem zrealizowania wymiany lub zwrotu nalezności jest powiadomienie za pośrednictwem poczty elektronicznej o istniejącej wadzie w terminie do dwóch miesięcy od daty zakupu.

6. O sposobie rozpatrzenia reklamacji klient zostanie powiadomiony telefonicznie lub pisemnie. Gdy reklamacja zostanie uznana, w pierwszej kolejności zostanie dokonana nieodpłatna naprawa i towar zostanie dostarczony klientowi z powrotem na koszt yard-equites. Jeśli naprawa okaże się niemożliwa lub będzie wymagała nadmiernych kosztów albo jeżeli loft-hr.pl nie zdoła uczynić zadość żądaniu Klienta w odpowiednim czasie- towar zostanie wymieniony na nowy.

7. Koszty, związane z dostarczeniem reklamowanego towaru pokrywa Klient. Jednocześnie informujemy, że nie przyjmujemy żadnych przesyłek odsyłanych do nas za pobraniem.


VI. Postanowienia końcowe

1. Sklep zobowiązuje się do ochrony danych osobowych, zgodnie z Ustawą z dnia 29 sierpnia 1997r. o ochronie danych osobowych (Dz.U. 1997 Nr 133 poz. 883). Zgodnie z tą ustawą, Klienci sklepu mają prawo do wglądu w swoje dane, do ich poprawiania oraz wniesienia żądania, o zaprzestaniu ich wykorzystywania.

2. Loft HR Sp.z.o.o. zastrzega sobie prawo do zmiany treści niniejszego regulaminu. O zmianach regulaminu i ich zakresie zarejestrowani Klienci będą powiadomieni drogą elektroniczną (na wskazany przy rejestracji e-mail) Aktualna wersja regulaminu jest zawsze dostępna dla Klienta w zakładce regulamin. W trakcie realizacji zamówienia oraz w całym okresie opieki posprzedażowej Klienta obowiązuje regulamin zaakceptowany przy składaniu zamówienia.

3. Pomimo dołożenia wszelkich starań, by zamieszczone na stronie internetowej opisy produktów były zgodne ze stanem faktycznym, nie gwarantujemy, że nie zawierają błędów lub braków, które nie mogą stanowić podstawy do roszczeń. Dlatego w razie jakichkolwiek wątpliwości, prosimy przed złożeniem zamówienia o kontakt mailowy pod adresem sklep@loft-hr.pl. 

4. W sprawach nieuregulowanych powyższym regulaminem, stosuje się odpowiednie przepisy kodeksu cywilnego.

Żadne z postanowień niniejszego regulaminu nie ma na celu naruszenia praw Klienta. Nie może być również w ten sposób interpretowane, gdyż w przypadku niezgodności jakiejkolwiek części regulaminu z obowiązującym prawem Sprzedający deklaruje bezwzględne podporządkowanie się i stosowanie tego prawa w miejsce zakwestionowanego przepisu regulaminu.


Akceptuj

Strona używa ciasteczek